O dilerstwie

24 grudnia 1898 wyjechał dziwaczny pojazd nazywany „Voiturette” przed kilku zdziwionymi widzami ostre zbocze ulicy Lepic na Montmartrze w północnej dzielnicy Paryża. Rozpoczęła się jedna z największych i najbarwniejszych przygód w historii automobilizmu. Będzie znamienna entuzjazmem technicznym, wyjątkową harmonią pomiędzy zakładem a jego stuleciem, nieustannym zaangażowaniem pracowników, ale także przewrotami historycznymi.

universdacia-980x388-v2-home.jpg

O nas

Firma Euro-Car Sp. z o.o. ma swoje korzenie jeszcze w czasach Polmozbytu. Podczas przekształceń gospodarczych przełomu lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku załoga ówczesnego zamojskiego Polmozbytu postanowiła założyć spółkę pracowniczą. W 1991 roku 20 pracowników PP Polmozbyt w Lublinie ASO nr 1 w Zamościu utworzyło spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Tak powstała firma Auto-Centrum Sp. z o.o., która w 1992 roku wydzierżawiła od Polmozbytu działkę i znajdujące się na niej składniki majątku, aby po 3 latach spłacić wydzierżawiony majątek i zacząć działalność „na swoim”. Spółka zajmowała się sprzedażą i serwisem samochodów FSO. Auto-Centrum Sp. z o.o. nawiązała współpracę z Renault Polska już w 1992 roku stając się firmą agencyjną importera. W celu polepszenia jakości świadczonych usług obecnym i przyszłym właścicielom samochodów Renault w 1995 roku ze spółki pracowniczej wyodrębniono firmę Euro-Car S.C., która od tej pory stała się oficjalnym koncesjonerem firmy Renault na zamojszczyźnie i zaczęła inwestować w rozwinięcie szerokiej gamy usług świadczonych pod szyldem Renault.

euro-car-1.jpg

Ciągle się rozwijamy

Przede wszystkim zwiększono zatrudnienie, zakupiono specjalistyczne oprzyrządowanie do Stacji Obsługi; przebudowano serwis i zaplecze sklepowe. Szybko jednak kazało się, że dotychczasowa lokalizacja nie zapewni w pełni wysokiej jakości obsługi. Dlatego w 1999 roku rozpoczęto budowę nowej siedziby firmy przy Al.Jana Pawła II (dawna ulica Legionów). Bardzo szybko, bo już w październiku 2000 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu. Klienci otrzymali do dyspozycji 260 m2 salonu, nowoczesny serwis i stację diagnostyczną, która umożliwia przeprowadzanie badań technicznych samochodów osobowych, ciężarowych do 3,5t masy całkowitej, ciągników rolniczych i motocykli.

Aby dodatkowo podwyższyć jakość obsługi klientów w styczniu 2001 roku rozpoczęto starania o przyznanie certyfikatu jakości zgodnego z normą ISO 9002. Po dziewięciu miesiącach 25 września 2001 roku firma Euro-Car, już jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymała certyfikat z brytyjską akredytacją UKAS. Po 2 latach podjęto kolejne wyzwanie i zmieniono istniejący certyfikat ISO 9002 na zgodny z ISO 9001:2000.

W 2004 roku niezbędnym okazało się rozwinięcie zakresu działalności firmy o usługi blacharsko-lakiernicze. W związku z tym zarząd spółki podjął decyzję o rozpoczęciu budowy nowoczesnej blacharni-lakierni przy istniejącym budynku serwisu. Prace posuwały się szybko i już w styczniu 2005 roku uroczyście oddano do użytku jedną z najnowocześniejszych blacharni-lakierni w regionie o powierzchni ponad 800m2.

Przestronny budynek został wyposażony w najnowocześniejsze narzędzia i urządzenia do napraw blacharskich i lakierniczych w tym w bezpyłową komorę lakierniczą, ramę do nadwozi, bezpyłowe stanowiska przygotowania do lakierowania, narzędzia do napraw szyb samochodowych i inne.

Naprawy wykonywane są zgodnie z technologią producenta z zastosowaniem części zamiennych spełniających surowe normy jakościowe i normy bezpieczeństwa. Lakiernia odpowiada najsurowszym normom ekologicznym gdyż stosuje lakiery wodorozcieńczalne. Posiada też własną komputerową mieszalnię lakierów.

W chwili obecnej Euro-Car Sp. z o.o. jest najprężniej działającą firmą motoryzacyjną na zamojszczyźnie i jednym z przodujących przedstawicieli Renault w regionie południowo-wschodnim, a pozycja ta jeszcze uległa wzmocnieniu, gdyż w 2011 firma ukończyła dobudowę do istniejącego salonu Renault salonu marki Dacia, poszerzając tym samym swoją ofertę o sprzedaż i serwis samochodów marki Dacia.

euro-car-11.jpg

Euro-Car – zakres usług

W Euro-Car Sp. z o.o. można kupić nowy lub używany samochód marki Renault i Dacia oraz dokonać zamiany starego samochodu na nowy. Na miejscu można uzyskać kredyt na zakup samochodu, ubezpieczyć go (ALLIANZ, PZU S.A., WARTA). Prowadzony jest także profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny a także sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Nowoczesna blacharnia-lakiernia świadczy usługi w ramach Sieci Naprawczej PZU.